Menu

Uzlařská regata

V sobotu 20.ledna 2024 se účastnily naše dvě žákyně 7.ročníku, Thea Kunčarová a Anežka Kolavíková, neoficiálního mistrovství republiky ve vázání uzlů v Ostravě, tzv. Uzlařské regaty. Každoročně tuto soutěž pořádají skautské oddíly spolu s Klubem českých turistů. Letos si ZŠ Bouzov vytýčila cíl: účastnit se tohoto mistrovství republiky také. A tak šesťáci a sedmáci od října pilně trénovali vázání uzlů, zrychlovali svoje časy a nakonec ti nejlepší byli vybráni, aby nás reprezentovali. Nakonec odjely do Ostravy pouze dvě dívky, Thea a Anežka. Zpočátku se v 1. a 2.kole soutěže v kategorii Lodníci-dívky držely na 3. a 4. místě, ale v závěrečném finále se Thea vypjala k heroickému výkonu, vylepšila si neskutečně svoje maximum, její největší soupeřka nezvládla tlak a bylo z toho 1. místo! Anežka jen o vlásek nezískala 2.místo. Takže Bouzov přijel do velkoměsta a hned napoprvé všechny vyučil!

A co znamená tato soutěž v praxi? Jak probíhá? Soutěžící vyběhne ze startu, po 7 metrech uváže první (lodní) uzel na kůlu a pak v rychlém sledu následuje dalších 5 uzlů, jimiž se propojí jednotlivá lana. Po dokončení posledního uzlu, dračí smyčky, soutěžící uzavře soupeření stisknutím tlačítka časomíry. Následuje kontrola poroty, která ověří správnost a pevnost uzlů a pokud je uzná, rozsvítí se zelené světlo. 
Dokážete si představit, že za 25,15 vteřin dokáže někdo (Thea!) přeběhnout 7 m a uvázat 6 uzlů? Já tedy ne! 

Děkuji našim šampionkách za perfektní reprezentaci školy a za vzornou a pilnou přípravu nejen ve škole, ale také doma. Chtělo to opravdu uvázat neskutečné množství uzlů, aby holky dokázaly porazit zkušené uzlařky! Zároveň děkuji panu učiteli Vladislavu Řezníčkovi za to, že děvčata na soutěž připravil a také je na ni doprovodil.

Mgr. Andrea Řezníčková, ředitelka školy

Uzlařská regata Uzlařská regata Uzlařská regata Uzlařská regata Uzlařská regata Uzlařská regata Uzlařská regata Uzlařská regata Uzlařská regata Uzlařská regata
Náš web používá pouze nezbytné soubory cookies, které jsou zásadní pro základní fungování webu. Více informací. zavřít