Menu

Ukázky dravců

V pondělí 8. dubna jsme všichni očima nedočkavě posouvali ručičky hodin ve třídách, protože od 10.00 hodin nás na hřišti čekali členové skupiny Seiferos se svými ,,kamarády“, kterými jsou draví práci. Na jejich výukový program jsme se moc těšili! Přišly i děti z mateřské školy, takže jsme byli komplet. Známe se s nimi už 25 let. Jejich orel bělohlavý má letos 27 let. Když u nás byli poprvé, měl jen 2 roky…. pořád je krásný, budí respekt a létá úžasně! Mohli jsme obdivovat nejen supa orla bělohlavého i mořského, sokola, jestřába, poštolku, raroha, luňáka i dva mazané krkavce, výra velikého, sovu pálenou, kalouse ušatého… a dravců, mezi které také sovy patří, bylo mnohem více. Někteří z nás si ,,oprášili“ své znalosti, dozvěděli jsme se nové informace a mohli pozorovat ptáky ,, v akci“ - tedy při letu i lovu. A ti, kteří byli pohotoví při odpovědích na otázky, si dokonce za odměnu vyzkoušeli, jaké to je mít na předloktí rukavici a stali se na chvíli sokolníky. A nemyslete si, jednoduché to není a respekt je rozhodně potřeba.

A mimochodem… kromě respektu potřebují dravci i ochranu. Víte, že sýček je už tak ohrožený, že z naší přírody skoro zmizel? Že spousta ptáků se zmrzačí nebo zabije nárazem do velkých oken, která jsou teď v módě a když natřete plot na zeleno nebo natáhnete mezi stromy zelenou síť, tak ji opravdu ptáci nevidí? Tohle všechno my už po této vydařené akci víme! Tak zase někdy nashledanou, dravci!

Hana Dvořáčková

Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci Dravci
Náš web používá pouze nezbytné soubory cookies, které jsou zásadní pro základní fungování webu. Více informací. zavřít