Menu

Projekt na podporu čtenářství

  Těsně před podzimními prázdninami jsme si dopřáli zajímavý výlet. V úterý 26.10.2021 jsme se zúčastnili projektu na podporu čtenářství v Městské knihovně v Litovli. Paní knihovnice nás seznámila s oddělením dětské literatury a vysvětlila nám, jak je možné si knížky půjčovat. Pak jsme si mohli dětské časopisy i knížky prohlédnout. Také jsme si povídali o ilustrátorech dětských knih. A tak jsme na vlastní oči v knížkách mohli vidět obrázky třeba od Josefa Lady, Jiřího Trnky, Heleny Zmatlíkové, Radka Pilaře a Adolfa Borna. Beseda v knihovně se nám moc líbila. Ale to ještě nebylo všechno!

Před odjezdem zpět do Bouzova jsme s paní průvodkyní stihli vystoupat všech 104 schodů litovelské radniční věže a rozhlédnout se z výšky. Prvotní strach a obavy z výšky vystřídal překrásný pocit, že jsme všechny schody zvládli a také dechberoucí výhled do krajiny, na náměstí a řeku Moravu. Zároveň jsme zjistili, že litovelská radniční věž je vlastně nejvyšším "mostem" na řece Moravě. Náš projektový den se nám velmi vydařil.

                                                                                                       Třeťáci, páťáci a p. uč. Světlana Nováčková

Projekt na podporu čtenářství Projekt na podporu čtenářství Projekt na podporu čtenářství Projekt na podporu čtenářství Projekt na podporu čtenářství Projekt na podporu čtenářství Projekt na podporu čtenářství Projekt na podporu čtenářství Projekt na podporu čtenářství Projekt na podporu čtenářství Projekt na podporu čtenářství Projekt na podporu čtenářství Projekt na podporu čtenářství Projekt na podporu čtenářství Projekt na podporu čtenářství