Menu

Poslední školní den

Tak jako všude, i ve škole byl letos advent zvláštní…. Nařízení týkající se školy jsou velmi přísná, ale všichni byli ohleduplní a zodpovědní. V některých třídách se objevily tradiční adventní kalendáře. Odpočítávání dní do Štědrého dne pak najednou úplně jinak utíkalo. Poprvé nás nepřišel navštívit Mikuláš se svou družinou, povolení pro prvňáky psát perem ale i letos naštěstí přišlo. Neprobíhalo naše tradiční setkávání a zpívání u krásně nazdobeného stromečku, pokud zazněly koledy, museli jsme si je pustit na cédéčku nebo na internetu. Do roušek jsme si je možná každý sám pobrukovali, ale není to ono. Přišli jsme na to, že se nám najednou změnilo docela dost věcí, které máme rádi. Ve výtvarce jsme přesto stihli vytvořit letošní přáníčka i vánoční ozdoby. A proběhly vánoční besídky v jednotlivých třídách, v těchto situacích se děti také hodně naučí… vymyslet dáreček pro kamaráda, kterému chcete udělat radost, dá docela dost práce! Někdy totiž přijdete na to, že vedle vás v lavici sedí někdo, koho znáte jménem, víte, kde bydlí, ale vlastně úplně nevíte, co se mu líbí, co má rád…. a to je taky potřeba všimnout si, zeptat se, udělat lidem kolem sebe radost. Úsměvy za rouškami nám teď nejsou vidět. Ale veselé oči poznáte.

Děti umí vymyslet i řešení… krátkou vánoční hříčku pro prvňáčky, kterou si páťáci rychlostí blesku nacvičili, jsme hráli pro malé kamarády venku na náměstí. Byla to původně jen úloha do českého jazyka… procvičit si čtení. A nápad přišel :,, …nemohli bychom to opravdu zahrát?“ A tak jsme si všichni poslední školní předvánoční den trochu hráli, soutěžili, poslouchali koledy i pozorovali zapálené vánoční lodičky. Taky jsme si jen tak obyčejně povídali. Na co se těšíme, co budeme dělat, co bychom si přáli….
No a abychom se nadýchali čerstvého vzduchu, vyrazili jsme na procházku Taliánkou a přinesli zvířátkům do lesa něco dobrého na zub.

Ať jsou i ty Vaše letošní Vánoce krásné a pospolité!

Hanka Dvořáčková a všechny děti

P.S. Mrkněte taky sem: https://www.zsbouzov.cz/fotogalerie/besidky-ve-tridach-vanoce-2020/

 

Poslední předvánoční den Poslední předvánoční den Poslední předvánoční den Poslední předvánoční den Poslední předvánoční den Poslední předvánoční den Poslední předvánoční den Poslední předvánoční den Poslední předvánoční den Poslední předvánoční den Poslední předvánoční den Poslední předvánoční den Poslední předvánoční den Poslední předvánoční den Poslední předvánoční den Poslední předvánoční den Poslední předvánoční den Poslední předvánoční den Poslední předvánoční den Poslední předvánoční den
Mateřská škola a Základní škola Bouzov jsou od 1.3.2021 uzavřené pro všechny děti a žáky.  zavřít