Menu

Podrobný postup při zřízení schránky

Na základě dotazů některých rodičů, kteří měli problém se založením nových mailových schránek pro děti, si dovoluji připojit podrobný postup, třeba to rodičům či dětem pomůže překonat potíže.

Takže:

Zkuste to jednoduše: otevřete https://www.office.com/
Pak zadáte zaslané jméno dítěte (přesněji řečeno e-mailovou adresu).
Pak vás to pustí na heslo: zadáte zaslané heslo a hned to po vás bude chtít toto heslo AKTUALIZOVAT na nějaké svoje. Takže zadáte původní heslo, pak nově vymyšlené a pak ho znovu nové heslo potvrdíte. No a pak vás to pustí dál. Dáte přihlásit. Pak zavřete křížkem všechny ty nabídky, co vám to vnucuje (např. "vytvářejte s námi" apod....) a otevře se vám nabídka všech možných programů. Vy vyberete OUTLOOK a jste v poště. Potvrdíte příkaz ULOŽIT (vpravo dole). A to zatím vše, co potřebujeme. Když budete v poště, tak si jen nahoru na vyhledávací lištu v internetu uložíte zkopírovanou adresu tohoto řádku, v kterém jste přihlášení v outlooku. A příště už to budete otvírat jen klikem na ikonu tohoto Outlooku, už nemusíte nic potvrzovat, zadávat hesla atd.
 
Pravda je, že naše děti jsou často v počítačové gramotnosti dál než my dospělí, nechte je, aby vám pomohly nebo aby si schránku vytvořily samy!
Přeji mnoho zdatnosti!
Andrea Řezníčková

 

14298