Menu

Naše práce nese ovoce

NAŠE PRÁCE NESE OVOCE…             

V dubnu letošního roku v rámci oslav celosvětového svátku Dne Země žáci 2. stupně naší školy ve spolupráci s p. Janem Holubem započali „snad“ první etapu obnovy jabloňové aleje mezi Hvozdečkem a Bouzovem.

Během jednoho dopoledne vlastními silami vytvořili podmínky pro zasazení celkem 20 stromů jabloní. Pro stromy vyhloubili a připravili dostatečně velké jámy, stromy opatřili ochranou proti okusu a nakonec vlastními silami z kůlů stloukli ochranu proti jejich polámání větrem.

Tato tvrdá dřina vykoupená nejedním mozolem a odřeninou přinesla své ovoce… už v letošním roce první ze stromů nejen vykvetl, ale i plodil… (viz foto)

Tímto bych chtěla poděkovat všem žákům 2. stupně za jejich tvrdou práci, p. Janu Holubovi a jeho spolupracovníkům, kteří žáky vedli správným pracovním směrem a obci Bouzov, která uskutečnění toho projektu podpořila  svým finančním příspěvkem.

Doufáme, že v příštím roce bude úroda ještě bohatší a spolupráce mezi školou, obcí Bouzov, p. Holubem nebo i jinými subjekty bude i nadále pokračovat. Snad se podaří dovést do konce krásný záměr obnovení starých alejí v okolí Bouzova, který nám všem ukázal, že „bez práce nejsou koláče“, ale také že poctivá práce může nést své ovoce…

 Mgr. Romana Blažková

img-9865

Náš web používá pouze nezbytné soubory cookies, které jsou zásadní pro základní fungování webu. Více informací. zavřít