Menu

Exkurze do Litovle

Ve středu 13. 6. se žáci osmého a devátého ročníku vypravili do Litovle. Zde navštívili městskou knihovnu. Nejprve si krátce poslechli o historii této budovy, poté následovala beseda na téma Protiválečná literatura. Paní knihovnice žákům osvěžila historická fakta, zmínila významné osobnosti světové i naší literatury (E. M. Remarqua, E. Hemingwaye, K. Čapka). Největší prostor byl věnován Jaroslavu Haškovi a vojáku Švejkovi. Svou pozornost si žáci mohli na závěr ověřit kvízem. Nechyběla ani ukázka z proslulého filmu s Rudolfem Hrušínským v hlavní roli.

Pak jsme se přesunuli do prostor Záložny na náměstí, kde již rok je zřízeno Muzeum harmonik, ojedinělá sbírka pana Jiřího Sedláčka. Žáci si mohli překrásné harmoniky nejen prohlédnout, ale rovněž si vyzkoušet na ně zahrát. Tak se výstavním prostorem linuly různé tóny a skladby. Můžete se podívat na náš youtube kanál, jak nám to "šlo". Škoda, že nám čas rychle uplynul a my museli utíkat na autobus. Určitě se ale do muzea ještě někdy podíváme!

 Mgr. Martina Kadlcová, učitelka ČJ

Exkurze do Litovle Exkurze do Litovle Exkurze do Litovle Exkurze do Litovle Exkurze do Litovle Exkurze do Litovle Exkurze do Litovle Exkurze do Litovle Exkurze do Litovle Exkurze do Litovle
Náš web používá pouze nezbytné soubory cookies, které jsou zásadní pro základní fungování webu. Více informací. zavřít