Menu

Distanční výuka od 14.10.2020

Vážení rodiče a žáci.

Velice mě to mrzí, ale opět je vše jinak. Jak se říká ve filmu Pyšná princezna: …odvolávám, co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil….Bohužel takto fungují rozhodnutí naší vlády a co platilo včera, neplatí již dnes.

Takže opět změna výuky na ZŠ Bouzov na základě nařízení vlády:
Od středy 14. do pátku 23.10.2020 se všechny ročníky přesouvají na distanční výuku, tedy výuku z domova. Upozorňuji na to, že tato výuka je pro žáky na základě školského zákona POVINNÁ. Na zbytek týdne od 14. do 16.10. budou mít žáci zadanou samostatnou práci z vyučování. Na další týden
(od 19. do 23.10.) bude zadána práce ve školní aplikaci TEAMS, odkud budou žáci komunikovat se svými učiteli. Zadání najdou žáci během víkendu nebo nejpozději v pondělí 19.10. ráno v Teamsech. Kromě samostatné přípravy dle zadání bude probíhat i on-line vyučování tzn. videohodiny a to na základě stávajícího rozvrhu hodin a na základě on-line upozornění učitelů na čas konání těchto videohodin. Každý žák ze 4.-9.ročníku  se každý pracovní den ráno přihlásí do aplikace TEAMS a napíše zrávu, že připraven ke vzdělávání, čímž se bude kontrolovat účast žáků na výuce. 
Pokud se některý žák nebude moci z vážných, zejména závažných zdravotních důvodů distančního vyučování účastnit, bude pochopitelně vyžadována omluvenka od rodičů.

Všichni žáci byli během září zaškoleni v používání školní mailové adresy i aplikace Teams, byly obnoveny či nastaveny přihlašovací údaje. 

Podzimní prázdniny pro všechny žáky ZŠ (tedy žáky I. i II. stupně) budou probíhat od 26. do 30.10.2020, byly tedy prodlouženy na 5 pracovních dní a na tuto dobu nebude zadávána žádná práce pro žáky, mají opravdu prázdniny.

Důležitá informace:
Žáci vzdělávající se formou distanční výuky (nebudou fyzicky přítomni ve škole), mají nárok na odebrání oběda za běžnou cenu jako když ve škole jsou. Všem žákům byla dnes automaticky odhlášena strava od 14. do 30.10.2020. Pokud obědy chcete vyzvedávat do vlastních jídlonosičů, nahlaste se prosím u vedoucí jídelny! Vlastní jídlonosiče si můžete vyzvedávat každý všední den od 10:30 hodin do 12:00 hodin.

Další důležité: 
Źádost o ošetřovné
při péči o dítě do 10 let nebude již škola od 14. 10. 2020 vydávat.
Ministerstvo práce a sociálních věcí rozhodlo, že žadatelé nebudou dokládat potvrzení  o uzavření školy. Stačí čestné prohlášení zákonného zástupce. Více můžete číst zde: https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Prosím všechny rodiče, aby nás stejně jako na jaře při distanční výuce podpořili, svým dětem poskytli potřebné podmínky a pomoc. Také prosím sledujte naše webové stránky, kde se budou objevovat všechny potřebné a aktuální informace.

Jakékoli dotazy směřujte výhradně na mobil 727 873 070 nebo na mail: reznickova@zsbouzov.cz

Všem nám držím palce a doufám, že se situace co nejdříve zklidní a vrátí se do normálu.

Mgr. Andrea Řezníčková, ředitelka ZŠ Bouzov

 

stazeny-soubor-3

Náš web používá pouze nezbytné soubory cookies, které jsou zásadní pro základní fungování webu. Více informací. zavřít