Menu

Den Země - včelí úl

Letos proběhl u nás ve škole Den Země ve středu 13.dubna 2022. Je už tradicí, že se každoročně snažíme zapojit do ochrany okolní přírody a pomoci tak udržovat prostředí. Letos jsme se navíc znovu přihlásili do celorepublikové akce ,,Ukliďme Česko“. Ráno v osm hodin přiletěly do bouzovské školy včelky a založily si včelstvo. Pustily se hned do práce, lítaly mezi úly, zpracovávaly úkoly a vzájemně si pomáhaly. V půl jedenácté se potom jednotlivá včelstva (namíchaná z včelek z různých tříd) vydala na obhlídku okolí a pustila se do úklidu přírody. 
V pátek 22.4. na skutečný mezinárodní Den Země pak byl celý projekt vyhodnocen, byly vystaveny závěrečné práce jednotlivých "včelstev" a včelky dostaly za odměnu čerstvě napečené perníkové včeličky ke smlsnutí.

V mateřské škole proběhl dokonce celý včelí týden! Děti se moc snažily, aby se naučily něco nového o včelách a jejich zvycích a náramně si všechno užily. Fotky máte zde. 

Děkujeme všem včelkám, že se krásně oblékly do včelí módy, že ty velké se postaraly o malé včeličky, daly na ně pozor, hlídaly si ostražitě svůj úl a všem paním učitelkám a panu učiteli za úžasné nasazení. Děkujeme technickým pracovníkům obce Bouzov, že odvezli námi nasbíraný odpad a ekologicky ho zlikvidovali! Děkujeme také moc našem paním kuchařkách za krásné a chutné perníkové muffiny ve tvaru včel.

Bouzovské včelky s včelí královnou a Vilíkem

                                

 

Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole Včelky v bouzovské škole
Náš web používá pouze nezbytné soubory cookies, které jsou zásadní pro základní fungování webu. Více informací. zavřít